Holograf dźwiękowy

POZNAJ NATURALNE OBLICZE DŹWIĘKU...Co to jest iHD?iHD - ittermann Holograf Dźwiękowy to nazwa oferowanego przez naszą firmę zestawu głośników. Głośniki te gwarantują trójwymiarowe odtwarzanie dźwięków z różnych nośników. Źródłem dźwięku może być Państwa ulubiony odtwarzacz CD, zestaw kina domowego bądź wzmacniacz zestawu muzycznego.

Co wchodzi w skład zestawu iHD?W skład wykonanego ręcznie z drewna klonowego zestawu wchodzą dwie satelity, które są nośnikami średnich i wysokich tonów oraz jeden nośnik basów. Każdy z nośników średnich i wysokich tonów posiada kampanoid z drewna szwajcarskiej gruszy. Kampanoid urzeka swoją barwą i linią słojów oraz spełnia bardzo ważną rolę przy formowaniu fal. Do satelitów oferujemy z regulowaną wysokością stojaki (wysokość nastawna wynosi od 55 cm do 85 cm). Proste podłączenie naszych głośników do Państwa systemu umożliwiają znajdujące się w zestawie cztery kable (każdy kabel ma długość 6 metrów).

Dane techniczne zestawu:2 x 60 W (satelity)
1 x 60 W nośnik niskich tonów, 8 Ohm, 20-20000 Hz.

Na czym polega wyjątkowość zestawu?Zastosowane rozwiązanie technologiczne pozwala na bliską naturze kulistą emisję fal dźwiękowych czyli pozwala na naturalne trójwymiarowe odtwarzanie dźwięku, a to z kolei gwarantuje wytworzenie w pomieszczeniu hologramu dźwiękowego. Wyjątkowy sposób rozchodzenia się fal przedstawia poniższy rysunek:
Rys. 1 Kuliste rozchodzenie się fal z satelitów

Aby taki hologram akustyczny uzyskać, potrzebujemy dwa kuliście promieniujące źródła i w naszym zestawie zadanie to spełniają satelity. W hologramie akustycznym jest określone miejsce, w którym to zjawisko w pełni odczuwamy - słyszymy wówczas z prawej strony, nad sobą, za sobą. Możemy wówczas nazwać to "odczuwającym słuchaniem".W zwykłych głośnikach skrzyniowych fale dźwiękowe emitowane są w określonym kierunku przy uzależnionym od ich budowy ciśnieniu akustycznym. Natomiast zastosowana w naszym zestawie technologia pozwala to warunkujące odtwarzanie dźwięku ciśnienie akustyczne zredukować w ok. 85%.

Gdzie można wykorzystać iHD?Zestaw iHD można wykorzystać w domu, w mieszkaniu, w biurze, w obiektach przemysłowych, w ogólnodostępnych pomieszczeniach, w salach konferencyjnych, w salach koncertowych, w salach teatralnych, w plenerze. Możliwe jest również zaprojektowanie zestawu iHD o określonych parametrach na specjalne zamówienie.

Inne zalety zestawu:


- iHD są łatwe do podłączenia do tradycyjnego systemu HiFi, odtwarzacza CD, kina domowego, wzmacniaczy z systemów muzycznych
- nawet przy bardzo głośnym odtwarzaniu można spokojnie prowadzić rozmowy, nie przeszkadzamy sąsiadom, ponieważ muzyka słabo przenika przez ściany i drzwi
- nie powstają zakłócenia, nawet w długich halach
- producent zestawu głośników otrzymuje od terapeutów i lekarzy niemieckich wiele pozytywnych doniesień dotyczących wpływu trójwymiarowego odtwarzania dźwięków na osoby z wadami słuchu, osoby z problemami ze słuchem po przebytym stresie, osoby cierpiące na Tinnitus i osoby starsze. Systematyczne przebywanie w hologramie akustycznym może być idealnym uzupełnieniem dotychczasowej terapii.

Bądź na bieżąco!

  • Kontakt
  • Wrocław 51-162
  • ul.Miechowity 1
  • tel:
  • 71 3117344
  • 71 3117073
  • E-MAIL:
  • biuro@ittermann.pl
  • Napisz do nas!